Paslaugos šeimai
Registruotis galite telefonu 8 5 2121453 arba el. paštu [email protected]. Aptarsime Jūsų situaciją ir pasiūlysime reikiamą pagalbą.
Apie paslaugas
Psichologo konsultacijos
Konsultacijos skirtos žmonėms, susiduriantiems su sunkumais, išgyvenantiems krizines situacijas ar siekiantiems asmeninių pokyčių savo gyvenime. Konsultacijų tikslas – sukurti saugią erdvę, kurioje siekiama suprasti bei spręsti su emocine savijauta ir elgesiu susijusius asmeninius bei tarpasmeninius klausimus. Psichologas remdamasis mokslinėmis žiniomis, profesine patirtimi, empatija bei bendražmogiškomis vertybėmis leidžia žmogui pasijusti priimtam, teikia palaikymą, padeda ugdyti įgūdžius, kurie padės įveikti sunkumus ir gyvenimo iššūkius.
Dėl individualios psichologo konsultacijos galima kreiptis jaučiant nerimą, vienišumą, prislėgtumą, išgyvenant netektis, patekus į sudėtingas gyvenimiškas situacijas bei susidūrus su įvairiais kitais sunkumais. Trumpalaikio arba ilgalaikio konsultavimo metu yra orientuojamasi į konkrečius sunkumų sprendimo būdus ir į jų kilmę.
Dėl šeimos konsultacijos gali kreiptis šeimos, susiduriančios su vaiko elgesio sunkumais, išgyvenančioms krizę ar patyrusioms traumuojančius emocinius išgyvenimus (ligas, netektis, skyrybas ir kt.). Šeimos ar poros konsultacijų metu pagrindinis dėmesys yra skiriamas tarpasmeniniams santykiams ir geresnio tarpusavio supratimo stiprinimui. Konsultacijų metu padedama naujai pažvelgti į situaciją, pažinti savo ir artimojo vaidmenis, ieškoti naujų būdų stiprinti tarpusavio santykius bei šiuos būdus išbandyti psichologo kabinete.
Individualių vaiko konsultacijų metu žaidimo, piešimo ir įvairių kitų būdų pagalba psichologas siekia pažinti vidinį vaiko pasaulį, suprasti kylančius sunkumus ir kartu su vaiku juos palengvinti. Per reguliarius susitikimus su vaiko tėvais psichologas aptaria vaiko konsultacijų eigą, tikslus ir padeda tėvams įsitraukti į vaiko savijautos gerinimo procesą.
Konsultacijos trukmė – 1 val.
Tėvystės įgūdžių mokymai
Mokymai yra skirti tėvams, norintiems formuoti ir tobulinti tėvystės įgūdžius bei siekiantiems keisti savo elgesį ar suprasti savo vaiko elgesį. Mokymų tikslas – suteikti tėvams žinių apie efektyvius vaikų auklėjimo būdus, ugdyti praktinius pozityvios tėvystės gebėjimus. Mokymų metu tėvams suteikiama psichologinių žinių ir padedama atrasti efektyvių ir puoselėjančių bendravimą su vaiku būdų. Dalyvaudami grupės veikloje, tėvai dalinasi savo patirtimi ir mokosi vieni iš kitų, ieškoma naujų idėjų, kaip spręsti jiems aktualias problemas.
Mokymus sudaro nuo 6 iki 9 tęstinių užsiėmimų, kurie vyksta 1 kartą per savaitę. Būtinas dalyvių įsipareigojimas dalyvauti visuose užsiėmimuose.
Saugaus prieraišumo mokymai
Mokymai yra skirti tėvams, planuojantiems turėti ar turintiems 0-2 metų amžiaus vaiką. Mokymų tikslas – suteikti žinių ir patirčių, kurios stiprins gebėjimą kurti, palaikyti saugų ryšį su vaiku, didins sąmoningumą apie savo ir vaiko elgesį, emocinius poreikius. Susitikimų metu kartu ieškoma atsakymų, kaip tapti „saugiu uostu“ – atpažinti ir jautriai atliepti esminius vaiko poreikius ir leisti jam tyrinėjant save, kitus žmones bei pasaulį augti savarankiška ir laiminga asmenybe.
Pagrindinės mokymų temos: 1) pagrindiniai prieraišumo teorijos principai, prieraišumo kūrimasis ir tipai; 2) saugaus prieraišumo kūrimas ir ryšio stiprinimas; 3) tėvų savęs pažinimas; 4) adaptacija darželyje.
Mokymus sudaro nuo 6 tęstiniai užsiėmimai, kurie vyksta 1 kartą per savaitę. Būtinas dalyvių įsipareigojimas dalyvauti visuose užsiėmimuose.
Socialinių įgūdžių grupės vaikams ir paaugliams
Socialinių įgūdžių grupės vaikams skirtos įvairaus amžiaus vaikams siekiant padėti jiems išmokti pažinti savo ir kitų jausmų pasaulį, atpažinti nerimą keliančias situacijas, išmokti savireguliacijos metodų. Grupėje vaikui sukuriama tinkama aplinka, kurioje jis laiku gauną reikiamą pagalbą, patiria sėkmę. Tai padeda pagerinti vaiko elgesį kasdieninėse situacijose, kuriose jis yra. Formuojant grupes organizuojami individualūs įvadiniai atrankos pokalbiai su tėvais (globėjais).
Grupę sudaro 6 tęstiniai užsiėmimai, kurie vyksta 1 kartą per savaitę. Būtinas dalyvių įsipareigojimas dalyvauti visuose užsiėmimuose.
Savitarpio paramos grupės
Grupės skirtos asmenims, kurias vienija panaši išgyvenimo patirtis ar kylantys sunkumai. Grupėje yra aptariamos sudėtingos situacijos bei kylantys sunkumai, nagrinėjami konkretūs atvejai ir kartu ieškoma atsakymų, dalijamasi savo patirtimi, dalyviai gauna vienas kito palaikymą.
Grupę sudaro nuo 6 iki 8 tęstinių susitikimų, kurie vyksta 1 kartą per savaitę. Būtinas dalyvių įsipareigojimas dalyvauti susitikimuose.
Šeimos mediacija
Tai yra taikus ginčų sprendimas, kurio forma ir turinys yra orientuoti į žmonių poreikius dėl ginčo išsprendimo, todėl pats procesas yra patogus, lankstus, saugus, mažai formalizuotas, jame sprendimus savarankiškai priima pačios ginčo šalys, padedant trečiam neutraliam asmeniui – mediatoriui. Pagrindinis mediacijos tikslas – padėti šalims atstatyti sutrikusią arba visai nebevykstančią komunikaciją, išnagrinėti santykių šeimoje probleminius aspektus ir suteikti šalims įrankius pasiekti susitarimą, pagerinti santykių kokybę. Taip pat mediacija gali būti taikoma kaip terapinio pobūdžio procesas, kuomet nėra poreikio spręsti įsisenėjusių ar sudėtingų problemų santykiuose.
Mediaciją sudaro 1 individualus ir 2 grupiniai susitikimai, iš viso – 6 val.
Emociškai saugios aplinkos sukūrimas vaikui bendrauti su tėvais / vienu iš tėvų
Veikla siekiama sudaryti sąlygas vaikams bendrauti su skyrybas išgyvenančiais tėvais ar vienu iš tėvų, sukuriant priimančią bei saugią aplinką santykio atstatymui ir (ar) kūrimui tarp vaikų ir tėvų. Susitikimuose dalyvauja specialistas, kuris esant poreikiui teikia rekomendacijas (dalyvavimas visą susitikimo laiką arba padedant susitikimo pradžioje bei pabaigoje, arba užtikrinant saugų vaiko perdavimą iš vieno vaiko tėvo kitam).
Vieno susitikimo trukmė 1 val., vidutiniškai vienam atvejui skiriami 5 susitikimai.
Tėvų – vaikų ryšio atkūrimo paslauga
Veiklos tikslas su specialistų pagalba užtikrinti, kad vaikui būtų kuriama palankiausia jo vystymuisi psichologinė terpė būnant stipriame ryšyje su abiem tėvais, nepriklausomai nuo to, tėvai gyvena kartu ar skyriumi, nes lygiavertė tėvystė labiausiai atitinka vaikų interesus. Veiklos dėka atkuriamas ir stiprinamas ryšys tarp vaiko ir skyriumi gyvenančio vieno iš tėvų. Veiklos metu galimi individualūs ir / ar grupiniai susitikimai. Dalyviams išaiškinamas vaiko interesas atstatyti bendravimą su skyriumi gyvenančiu vienu iš tėvų, pagal situaciją – keičiamos negatyvios ar ydingos nuostatos į ryšio atstatymą, išsprendžiamos emocinės problemos, kliudančios ryšio atstatymui – nuoskaudos, nusivylimai, pykčiai ir t.t. Dalyviai rengiami teisingam elgesiui susitikimų metu: vyksta instruktavimas kaip elgtis ar nesielgti, aptariamas galimas elgesys įvairiose situacijose.
Vieno susitikimo trukmė 1 val., vidutiniškai vienam atvejui skiriami 5 susitikimai.
Šeimos konferencija
Tai būdas problemas, susijusias su vaiko gerove, išspręsti šeimos rate, nesikišant institucijoms bei išsaugant vaiką šeimoje. Šeimos konferencija – tai šeimai svarbių asmenų susirinkimas su tikslu padėti šeimai, atsidūrusiai probleminėje ar krizinėje situacijoje, tai įrankis išspręsti problemas, susijusias su vaiko gerove, šeimos rate, beveik neįsitraukiant institucijoms. Susirinkusi šeima ir išplėstinė šeima (artimi giminės, artimi draugai) gauna informaciją iš specialistų (mokytojos, sveikatos priežiūros specialisto, socialinio darbuotojo, psichologo ir kt.) apie susiklosčiusią situaciją šeimoje dėl ko nukenčia vaiko gerovė. Šeimos konferencijos tikslas – ieškoti šeimos paramos išteklių tarp artimųjų, į problemos sprendimo priėmimo procesą įtraukti (įgalinti) pačią šeimą, vaiką, išplėstinę šeimą ir šeimos artimuosius bei skatinti prisiimti atsakomybę už šių sprendimų įgyvendinimą.
Vienam atvejui skiriama 35 val.
Seminarai, paskaitos ir kt.
Organizuojami seminarai ir paskaitos aktualiomis šeimai temomis, kurių metu siekiama prevenciškai stiprinti tėvystės gebėjimus, suteikti informacijos konkrečioje temoje ir pan . Įprastai tai vienkartiniai susitikimai konkrečiai temai pristatyti ir aptarti.