Globos centras

Dėl globos centro paslaugų arba kitos papildomos informacijos galima kreiptis telefonu 8 68576331 arba el. p.: [email protected]. Aptarsime Jūsų situaciją ir pasiūlysime reikiamą pagalbą.

Apie paslaugas

Psichologo konsultacijos

Tai globos centro psichologo teikiama paslauga, kurios tikslas – sukurti saugią erdvę, kurioje siekiama suprasti bei spręsti su emocine savijauta ir elgesiu susijusius asmeninius bei tarpasmeninius klausimus. Individualios (suaugusiųjų, paauglių, vaikų) ir šeimos konsultacijos teikiamos dėl emocinių problemų, dėl elgesio ir bendravimo problemų, dėl mokymosi sunkumų, krizinėse situacijose, pereinamuoju adaptacijos laikotarpiu po vaiko, likusio be tėvų globos, apgyvendinimo šeimoje ir  kitais klausimais.

Socialinio darbuotojo konsultacijos

Tai socialinio darbuotojo, vykdančio globos koordinatoriaus funkcijas, teikiama paslauga, kurios tikslas – kartu su asmeniu analizuoti asmens (šeimos) probleminę situaciją ir ieškoti veiksmingų jos sprendimo būdų. Globos koordinatorius kartu su globėju ieško priimtiniausių sprendimų, susijusių su vaiko priežiūra bei auklėjimu, padeda bendradarbiaujant su kitomis institucijomis bei specialistais, suteikia informaciją aktualiais su globa susijusiais klausimais.

Informavimas, tarpininkavimas ir atstovavimas

Tai reikalingos informacijos apie pagalbos galimybes suteikimas, pagalba asmeniui ir jo šeimai sprendžiant įvairias asmens ar šeimos problemas (teisines, sveikatos, ūkines, buitines), tvarkant dokumentus, užsiregistruojant pas specialistus ir kt., tarpininkaujant tarp asmens ir jo aplinkos (kitų institucijų, specialistų, asmenų).

Asmenų, svarstančių galimybę globoti, įsivaikinti vaiką, vykdyti budinčio ar nuolatinio globotojo veiklą ar tapti šeimynos steigėju ar dalyviu, konsultavimas

Konsultacijų metu suteikiama informacija apie pasirengimo globai ir įvaikinimui procesą, apie budinčio ir nuolatinio globotojo veiklą, apie globėjams, įtėviams, budintiems ir nuolatiniams globotojams būtinus gebėjimus, atsakoma į kylančius kausimus, suteikiamas palaikymas, padrąsinama mokymų metu patikrinti savo motyvaciją, pasirengimą ir galimybes.

Globėjų ir įtėvių rengimo programos GIMK mokymai

Globėjų ir įtėvių rengimo programos GIMK mokymai skirti visiems asmenims, ketinantiems globoti, įvaikinti vaiką, teikti vaikų priežiūros paslaugas savo namuose, dirbti šeiminiuose vaikų globos namuose, šeimynose.

GIMK programos tikslai:

1. Ugdyti ir stiprinti penkis būtinus asmenų, ketinančių globoti, įvaikinti vaiką, teikti vaikų priežiūros paslaugas savo namuose, dirbti šeiminiuose vaikų globos namuose, šeimynose, gebėjimus:

  • saugios aplinkos užtikrinimas ir fizinių poreikių tenkinimas;
  • vaiko poreikių tenkinimas ir raidos sunkumų kompensavimas;
  • vaiko ryšių su jo biologine šeima užtikrinimas;
  • pagalba vaikui užmezgant saugius ir patvarius ryšius;
  • bendradarbiavimas sprendžiant vaiko ir šeimos problemas.

2. Parengti asmenis vaiko globai, įvaikinimui, budinčio ir nuolatinio globotojo veiklai, darbui su vaikais šeiminiuose namuose.

Programą sudaro pagrindinė programa ir specializuota programa.

Asmenų, pageidaujančių globoti, įsivaikinti vaiką, vykdyti budinčio ar nuolatinio globotojo veiklą ar tapti šeimynos steigėju ar dalyviu, vertinimas

Vertinimas yra mokymų pagal GIMK programą dalis. Tai asmens, pagal GIMK programą išklausiusio mokymus, atlikusio užduotis ir dalyvavusio individualiuose susitikimuose, pasirengimo vaiko globai , įvaikinimui, šeimynos steigėjo, dalyvio, budinčio globotojo ar nuolatinio globotojo veiklai, asmeninių gebėjimų ir jo šeimos aplinkos vertinimo procesas. Vertinimo rezultatas – parengta išvada apie asmens tinkamumą globoti, įsivaikinti vaiką, vykdyti budinčio ar nuolatinio globotojo veiklą ar tapti šeimynos steigėju ar dalyviu.

Savitarpio paramos grupės

Grupės skirtos asmenims, kurias vienija panaši išgyvenimo patirtis ar kylantys sunkumai. Grupėje yra aptariamos sudėtingos situacijos bei kylantys sunkumai, nagrinėjami konkretūs atvejai ir kartu ieškoma atsakymų, dalijamasi savo patirtimi, dalyviai gauna vienas kito palaikymą. Praktika rodo, kad tai yra viena efektyviausių pagalbos šeimai formų, kai žmogus su panašia patirtimi gali geriausiai suprasti ir padėti ieškoti išeities.

Atokvėpis kriziniu atveju

Tai kriziniu atveju teikiama paslauga, kai globojamas vaikas laikinai perduodamas prižiūrėti kitam budinčiam, nuolatiniam globotojui ar globėjui, išimtiniais atvejais – šeimynos dalyviui, kol budintis ar nuolatinis globotojas, globėjas, šeimynos dalyvis, prižiūrintis, globojantis vaiką, dėl susiklosčiusių aplinkybių laikinai negali juo pasirūpinti.

Paskaitos, mokymai ir seminarai

Organizuojamos paskaitos, mokymai ir seminarai apie globą, vaikų auginimą ir auklėjimą bei kitomis aktualiomis temomis. Įprastai tai vienkartiniai susitikimai konkrečiai temai pristatyti ir aptarti.

Sociokultūrinės veiklos

Tai šventės, išvykos ir kiti laisvalaikio renginiai, siekiant skatinti šeimų bendruomeniškumą, tarpusavio bendravimą ir dalijimąsi patirtimi, stiprinti ryšį su globos centro darbuotojais.