Kviečiame įvairaus amžiaus savanorius dalyvauti SOTAS vaikų dienos centro ugdomojoje – sociokultūrinėje veikloje.

Dėl savanorystės kviečiame kreiptis telefonu 8 5 2121453 (kviesti vaikų dienos centro darbuotoją) arba rašyti el. p. soc.tarn.savanoriai@gmail.com.

Savanoriai vaikų dienos centre yra unikali galimybė vaikams susitikti su įvairiais žmonėmis, kurie sėkmingai renkasi savo gyvenimo kelius ir turi, kuo pasidalinti. Savanorių atėjimo dėka vaikai lavina savo socialinius įgūdžius: vis sėkmingiau susipažįsta su nematytu žmogumi, lengviau priima kito skirtingumą, laisviau įsitraukia į atvirą bendravimą su suaugusiu žmogumi. Ypatinga yra tai, kad vaikai patiria savanorių pagarbią laikyseną, domėjimąsi jais, pozityvų pastiprinantį atsaką į net mažiausią bendravimo apraišką ir, dažniausiai, besąlygišką priėmimą. Savanorišku pagrindu atėję būti su vaikais žmonės atskleidžia savo ryškiausias savybes ir tuo įneša į dienos centrą įvairovę, kurios niekaip nesuorganizuosi vien veiklomis. Šis bendravimas yra išskirtinis dienos centro turtas. Savanoriai ugdymo procese ne tik duoda, bet ir gauna – tai bendravimo ir žmoniškosios patirties mainai.

Kokio savanorio ieškome?
– atsakingo, pilnamečio asmens, pasiryžusio reguliariai, suderintu laiku savanoriauti ne trumpiau nei 3 mėnesius (ilgalaikis savanoriavimas) ir atlikti sutartus darbus;
– gebančio bendrauti su vaikais nuo 7 iki 14 metų, organizuoti grupines veiklas;
– kantraus, pagarbaus, kūrybingo, iniciatyvaus ir motyvuoto.
Ką veikia savanoris vaikų dienos centre?
– padeda vaikams ruošti namų darbus;
– dalyvauja ugdomuosiuose ir/ar kūrybiniuose užsiėmimuose, juos veda;
– kuria individualų santykį su vaiku;
– su vaikais žaidžia, gamina valgį, važinėjasi dviračiais, piešia, eina pasivaikščioti, važiuoja į išvykas;
– su vaikais tvarko dienos centro patalpas, plauna indus;
– bendrauja su kitais savanoriais ir vaikų dienos centro darbuotojais, dalyvauja bendruose susitikimuose, padeda planuoti metines šventes.
Ką gauna savanoris?
– vaikų draugystę;
– galimybę turiningai praleisti laisvalaikį;
– įvairiapusę darbo komandoje bei bendravimo su vaikais patirtį;
– pasitenkinimą, kad gali pritaikyti savo gebėjimus bei talentus;
– šansą tapti išmintingam (L.Donskis).