Kviečiame įvairaus amžiaus savanorius dalyvauti organizacijos SOTAS ugdomojoje – sociokultūrinėje veikloje su vaikais. Dėl savanorystės kviečiame kreiptis telefonu 8 5 2121453 (kviesti dienos centro darbuotoją) arba rašyti el. p. soc.tarn.savanoriai@gmail.com.

-//-

Savanoriai vaikų dienos centre yra unikali galimybė vaikams susitikti su įvairiais žmonėmis, kurie sėkmingai renkasi savo gyvenimo kelius ir turi, kuo pasidalinti. Savanorių atėjimo dėka vaikai lavina savo socialinius įgūdžius: vis sėkmingiau susipažįsta su nematytu žmogumi, lengviau priima kito skirtingumą, laisviau įsitraukia į atvirą bendravimą su suaugusiu žmogumi. Ypatinga yra tai, kad vaikai patiria savanorių pagarbią laikyseną, domėjimąsi jais, pozityvų pastiprinantį atsaką į net mažiausią bendravimo apraišką ir, dažniausiai, besąlygišką priėmimą. Savanorišku pagrindu atėję būti su vaikais žmonės atskleidžia savo ryškiausias savybes ir tuo įneša į dienos centrą įvairovę, kurios niekaip nesuorganizuosi vien veiklomis. Šis bendravimas yra išskirtinis dienos centro turtas. Savanoriai ugdymo procese ne tik duoda, bet ir gauna – tai bendravimo ir žmoniškosios patirties mainai.

Darbui dienos centre savanoriai ruošiasi specialiuose susirinkimuose, kurių metu aptaria ir įsivardina savanorystės dienos centre aktualumą, metodus ir savo vaidmenį. Specialus dėmesys veiklų planavimui kartu su savanoriais, skirtingų funkcijų atradimas ir aptarimas padidina komandos efektyvumą. Savanoriai – didelė pagalba darbuotojams, užsiimant įvairiomis veiklomis ir ypač individualiu bendravimu su vaikais