Būsimųjų globėjų ir įtėvių parengimo programa

Nuo 2002 m. vykdoma vaikų globėjų ir įtėvių rengimo programa, o nuo 2004 m. pagal sudarytą sutartį su Vilniaus m. vaikų teisių apsaugos tarnyba – būsimųjų įtėvių ir globėjų mokymai. Vyksta nuolatiniai “Priimančių šeimų”(globėjų, įtėvių ir besidominčių priėmimo patirtimi šeimų) susitikima

SOTAS Vilniaus mieste vykdo projektą „Bendra įtėvių ir globėjų rengimo programa“, kurį šiais metais finansuoja LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija („Projektų dėl globėjų (rūpintojų) ir įtėvių paieškos, rengimo, atrankos, konsultavimo ir pagalbos jiems teikimo paslaugų atrankos konkurso organizavimas 2008-2012 metais“). Organizacija įtėvių ir globėjų paieškos ir parengimo bei paramos darbą vykdo nuo 2002 m. Šiais metais šioje veikloje pradėjome taikyti naują, Lietuvoje adaptuotą PRIDE (nuo 2012 m. GIMK) programą, kurią sudaro grupiniai užsiėmimai, individualūs susitikimai su šeimomis, namų vizitai. Be to, konsultuojame įvaikinusias ir globojančias šeimas, vyksta šių šeimų savigalbos grupės, susitikimai.
Būsimųjų įtėvių ir globėjų mokymai rengiami mūsų organizacijos patalpose, Kalvarijų g. 159, 17.30 val. darbo dienomis, kartą per savaitę

Mokymai apima 10 grupinių susitikimų, kurių metu aptariamos šios temos:
1. Įvadas apie globą ir įvaikinimą
2. Darbas komandoje, siekiant užtikrinti stabilumą vaiko gyvenime
3. Atviras kalbėjimas su įvaikintu ir globojamu vaiku
4. Raidos poreikių tenkinimas: ryšiai
5. Raidos poreikių tenkinimas: netektys
6. Savosios vertės pajautimas
7. Auklėjimas
8. Pastovių ryšių stiprinimas
9. Pasiruošimas pokyčiams (permainų planavimas)
10. Sąmoningo sprendimo priėmimas

Dėl išsamesnės informacijos, prašome kreiptis tel. 8-5 212 14 53 arba el.p.: sotas.projektai@sotas.org
Projekto socialiniai partneriai:
Vilniaus miesto savivaldybės Vaikų teisių apsaugos skyrius www.vilnius.lt
VšĮ „Teisės ir vadybos sprendimai” www.tivs.lt

„Priėmimas ir pasidalijimas yra vienintelis tikrai kilnaus žmogiško ryšio būdas, nes tik juose žmogus yra tikrai žmogus, reiktų pasakyti yra santykis su Begalybe“. (Kun. Luigi Giussani)

I.E. Laumenskaitė. Ištraukos iš susitikimo su įtėviais ir globėjais VšĮ Sotas 2010 m. gegužės 12 d. (Asmens patirtis. – Kas yra tėvystė ir motinystė? – Pasisavinanti meilė ir atsiverianti meilė. – Žmogus kaip dovana)

Tėvai ar profesionalūs ugdytojai? Ištrauka iš V. Maioli-Sanese knygos

Ištrauka iš V. Maioli-Sanese knygos „Kaip vaikas, kaip tėvas, kaip motina“

Giancarlo Cesana Globa: priimti be ribų

„Svetingumo patirtis“ Ištrauka iš Luigi Giussani